_fon5012-crop-u1206

Joga

Jau seniai žinota, kad nuo daugelio ligų padeda apsisaugoti mankšta ir grūdinimasis. Fizinėmis treniruotėmis išugdomas natūralus organizmo priešinimasis negalavimams. Šiuo požiūriu įdomi joga. Tai iš senoves indų kilusi filososfinė asmenybės dvasinio tobulinimo sistema, kuri apjungia proto, jausmų ir kūno lavinimą. Atsižvelgiant į mūsų gyvenimo būdą ir sąlygas, užsiėmimuose naudojama gimnastika, judesių formos (pozos), norminančios organizmo funkcijas (fizines, psichines), padedančios valdyti kūną.

_fon5012-crop-u1206

Tempimo pratimai

Raumenų tempimas – tai nesudėtingi pratimai, kuriems ypač svarbus teisingas atlikimas. Reguliariai ir taisyklingai atliekant pratimus mažėja raumenų įtampa, tempiamos raumenų grupės, turinčios savybę trumpėti. Gerėja sąnarių paslankumas, tarpsąnarinio skysčio gamyba, didėja ribotų judesių amplitudė, gerėja koordinacija. Tempimo pratimai įtakoja širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemas, padeda paruošti raumenis darbui, gerina savijautą ir kelia nuotaiką.

_fon5012-crop-u1206Užsiėmimai naudojant savo kūno svorį

Pratimai naudojant savo kūno svorį apjungia daugelį įvairiapusiškų gimnastikos elementų, kurie grindžiami natūraliais judesiais. Pratimams atlikti nereikia papildomo inventoriaus. Žmogaus kūno ir jo dalių judesiai daugiausia priklauso nuo kūno sandaros ir kūno dalių savybių. Atsižvelgiant į šiuos ypatumus lengviau parinkti pratimus atitinkančius žmogaus indvidualius gebėjimus.

_fon5012-crop-u1206

Nestabilios platformos

Nestabilios platformos – tai priemonė suteikianti nestabilią padėtį, kurios metu atliekami pratimai naudojant savo kūno svorį. Papildomai gali būti naudojamos pratimo atlikimą sunkinančios priemonės (pvz, svarmenys, gumos ir kita). Pratimų su nestabiliomis platformomis tikslas lavinti pusiausvyrą, koordinaciją,  gerinti laikyseną.

_fon5012-crop-u1206

Redcord® sistema (Therapy Master)

Redcord® sistema (Therapy Master) – tai unikali ir veiksminga funkcinės treniruotės koncepcija. Jos pagrindas – laisvas kybojimas naudojant savo kūno svorį ir įranga, kurią sudaro pakabinama sistema su slankiojančiomis virvėmis. Atliekant pratimus su Rredcord® į darbą įtraukiama daugiau raumenų grupių, gerėja judesių koordinacija. Redcord® sistema plačiai taikoma funkciniame testavime, reabilitacijoje bei sporte.

_fon5012-crop-u1206

TRX treniruokliai

TRX® – tai iš kabančių diržų sudarytas treniruoklis, kuriuo galima atlikti įvairius pratimus panaudojant kūno svorį. Diržai gali būti tvirtinami prie įvairių strypų, medžių bei durų, todėl pratimus galima atlikti salėje, namuose ir gamtoje. Taikant šią priemonę lavinami gilieji kūno raumenys, didinama raumenų masė, ištvermė ir jėga. Gerinamas lankstumas, pusiausvyra bei koordinacija.

_fon5012-crop-u1206

Užsiėmimai naudojant svarmenis

Siekiant sustiprinti ir harmoningai lavinti visus žmogaus  kūno raumenis, didelę reikšmę turi pratimai su svarmenimis, kurie  tinka bet kurio amžiaus žmonėms. Atliekant šiuos pratimus lengva reguliuoti pasirenkamą svorį bei krūvį. Pratimus su svarmenimis galima atlikti laisvai pasirenkant laiką ir vietą.